web
analytics
Ana Sayfa / Anne ve Çocuk / Doğumdan sonra zayıf görünmek mümkün

Doğumdan sonra zayıf görünmek mümkün

Hamilelik döneminde alınan kiloları doğum sonrasında hemen vermek isteniyor. Ancak kilo vermek zaman isteyen bir süreç. Bu zaman zarfında zarif gözükmek de mümkün...

Sponsorlu Bağlantılar...

Doğum sonrası hemen eski kilonuza dönmenizi beklemeniz fazla iyimserlik olur, kadınların çok az bir bölümü hızlıca eski görünümüne dönerken diğer bölümü için bu zaman ister. Kilo kaybetmek için gerekli olan zamanda doğru giyim tarzını benimseyerek olduğunuzdan daha zayıf görünebilirsiniz. İşte size bir kaç tüyo:

- Koyu renkler özellikle de siyah sihirli bir güce sahiptir. Siyah renk sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecek ve çevredekilerin de böyle düşünmesini sağlayacaktır.

- Baştan aşağıya siyah giyinirken bazı aksesuarlarla kıyafetinizi renklendirmeyi unutmayın. Bir kolye, dikkat çekici küpe, renkli bir eşarp kıyafetinize renk katacaktır.

- Hamileliğin son dönemlerinde giydiğiniz bir kıyafetiniz doğumdan sonra üzerinize bol gelebilir. Giymekte ısrar etmemenizde yarar var.

- Terziye giderek kıyafetlerinizi bedeninize göre küçültmeniz ya da hamilelik öncesi kıyafetlerinizi olabiliyorsa genişlettirmeniz iyi bir alternatif olabilir.

- Aksesuar kullanımının önemini göz ardı etmeyin. Dikkat çekici uzun bir kolye, küpe ya da renkli ve hoş bir eşarp dikkati vücudunuzdaki fazla kilolardan aksesuarlara çekecektir.

- Karışık desenli, cepli kıyafetler giymekten kaçının. Özellikle bluz, tshirt gibi üstlerinizde düz ve sade tasarımları tercih etmeye özen gösterin.

- Kilonuzu saklarken pantolon boylarına da dikkat etmekte yarar vardır. Çok uzun pantolonlar sizi olduğunuzdan daha kısa ve toplu gösterebilir.

- Pantolon boyunuzun yere değmemesine özen göstererek en fazla topuğunuzun yarısına kadar indiğinden emin olun.

- Kıyafetlerinizin altına giyeceğiniz korseler, vücut şekillendirici giysiler daha zayıf gözükmenize yardımcı olacaktır.

- V yakalı bluzlar boynunuzu ortaya çıkartacak, sizi olduğunuzdan uzun ve daha zayıf gösterecektir, önümüzdeki kış ayı boyuca V yakalı bluzları tercih ederek dikkatin kalçalarınızdan çok üst bedeninizde odaklanmasını sağlayabilirsiniz.

- Hamilelik dönemindeki jean pantolonlarınız bol geliyorsa eski pantolonlarınıza da sığmakta zorlanıyorsanız tam üstünüze göre bir jean almanızı öneririz. Günlük hayatta da sık sık kullanılan jeanler sizin için hayat kurtarıcı olabilir.

İlginizi Çekebilir

Vardiyalı çalışan kadınlar dikkat!

Yapılan araştırmalar, ağır fiziksel zorluklara sahip, gece çalışma gerektiren işlerde çalışan kadınların çocuklarının olmayabileceğini ortaya …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir