web
analytics
Ana Sayfa / Anne ve Çocuk / Gebelikte diyet yapmak doğru mu?

Gebelikte diyet yapmak doğru mu?

Anne adayları gebelik dönemin de almaya başladıkları kilolar nedeniyle hamileyken diyet yapmak istiyorlar. Bu çok yanlış bir uygulamadır. Hem annenin hem bebeğin sağlıklı bir dönem geçirmeleri için doğru besinleri tüketmelidirler.

Sponsorlu Bağlantılar...

Gebelik döneminde daha fazla kalsiyuma ve vitaminlere ihtiyaç vardır. Bu da hamilelik döneminde daha çok kilo almaya neden olur. Bu yüzden hamile kalınmadan önce ideal kiloya gelebilmek için diyet yapmak daha doğru olacaktır.Gebe kaldığınız da fazla kilolarınızı verememişseniz ne yapmanız gerekli? O zaman da kesinlikle sıkı diyet programları uygulanmamalı. Alınması gereken besinler yeteri kadar alınmalı aşırıya kaçılmamalı. Doktorunuzun verdiği beslenme programına aynen uyulmalı.  Gebelik sırasında mutlaka kendinizi yormadan egzersizinizi yapın. Gebelik döneminde alınan kiloları doğumdan sonra sıkı bir diyet ve egzersiz programıyla vermek daha doğrudur.

 

Kaynak: Hamilelik Ayları

İlginizi Çekebilir

Fazla kilolu çocukları bekleyen sorunlar

Yanlış beslenme, hareketsiz yaşam şişman çocuk sayısını günden güne artırıyor.  Fazla kilolar çocuklarda belirgin rahatsızlıklara …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir