web
analytics
Ana Sayfa / Anne ve Çocuk / Hamilelik hayatınızı değiştirecek!

Hamilelik hayatınızı değiştirecek!

Hamilele kaldığınız andan itibaren hayatınız da o kadar çok şey değişecek ki...

Sponsorlu Bağlantılar...

Anne olmak belki de dünyanın en güzel duygusu. Peki ya anne adaylarının hayatlarında bu uğurda neler değişiyor? İşte hamileliğin hayatınızda değiştireceği 5 şey...

İlgi meraklısı biri olabilirsiniz

Hamilelik ile birlikte artan hormonlarınız sebebiyle ilgi meraklısı, çabuk duygulanan ve baş etmesi zor biri olabilirsiniz. Endişe, panik, korku, duygusallık ve daha pek çok duygusu uçlarda yaşayabilir zaman zaman eşinizi zor durumda bırakabilirsiniz.Pek çok kadının hamileliğin başında terk edilme korkusu yaşar. İlişkinizi sağlama almak için hislerinizi eşinizle paylaşmalısınız. Her halinizi anında algılamanızı ve anlamasını beklemek bencillik olacaktır.

Annelik duygusuyla dolu olacaksınız

Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren annelik duygusunu tüm hücrelerinizde hissedeceksiniz. Ancak babalık duygusunu hissetmesi eşiniz için biraz zaman alabilir. Bu süreyi ona tanımalı ve yeterince heyecanlı olmadığını düşünmemelisiniz.

Eşiniz dışlanmış hissedebilir

Tüm ilgi  sizde toplanacağından aile ve arkadaş çevresinde eşiniz kendisini dışlanmış hissedebilir. Sürekli kendinizden ve hamileliğinizden bahsederken onu göz ardı ediyor olabilirsiniz. Dengeyi kurmak oldukça önemlidir.

İlişkiniz daha yakın bir hal alabilir

Hamilelikte kusma, gaz çıkarma, mide bulantısı gibi insanın kendini savunmasız hissettiği durumlar sık sık yaşanır. Kendinizi sıkarak eşinizle aranıza mesafe koymaya çalışmayın. Aksine birbirinize karşı tolerans gösterdiğiniz bir boyuta atlayarak bu tür talihsiz anlar yaşadığınızda gülümseyip geçmeyi deneyebilirsiniz.

Cinsel hayatınız durgunlaşabilir

Erkekler eşlerinin hamile olduğunu öğrendiğinde genellikle zarar veririm düşüncesiyle cinsel açıdan biraz çekingen davranabilir. Kadınlar ise hamileliğin yarattığı değişimler sonucu yorgun ve bitkin hissedebilir. Bu iki etmen bir araya geldiğinde seks hayatınız durgunlaşabilir. Hamilelikte seksin belli durumlar haricinde hiç bir zarar yaratmadığı gerçeğini aklınızda bulundurun ve bu konuyla ilgili endişelerinizi doktorunuza danışın.

İlginizi Çekebilir

Fazla kilolu çocukları bekleyen sorunlar

Yanlış beslenme, hareketsiz yaşam şişman çocuk sayısını günden güne artırıyor.  Fazla kilolar çocuklarda belirgin rahatsızlıklara …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir