web
analytics
Ana Sayfa / Diyet / Doğum sonrası kilo verememenizin nedenleri

Doğum sonrası kilo verememenizin nedenleri

Anne olmak tarifi yapılamaz bir duygudur elbette. Hamilelik dönemi boyunca hormonlarınızda yaşadığınız değişiklikler nedeniyle kontrolsüz kilo alırsınız. Doğum sonrası verebileceğiniz bu kiloları veremiyorsanız belirli nedenleri vardır.

Sponsorlu Bağlantılar...

Hamile kalmadan önce kilo almamak için yediklerinize dikkat ederken hamileliğin ardından dikkat etmemeye başlanıyor ve haliyle kilo alımı gerçekleşiyor. Kilolar alınıyor sonrasında bu alınan kiloları vermekle uğraşıyorsunuz.

Hamilelik boyunca sağlıksız kilo aldıysanız ve doğumdan sonra bu kiloları veremiyorsanız elbette nedenleri vardır. Ancak unutulmamalı ki hamilelik boyunca sağlıklı beslenilmeli ve bu süre zarfında da kiloyu kontrol altında tutmalısınız.

Zayıflamakta zorluk çekiyorsanız belki de bu hatalara düşüyorsunuzdur;

İnsanların günlük kalori ihtiyacı vardır. Bunun üstüne çıktığınız da kilo artışı başlar. Hamilelik boyunca bu ölçüye uymamış olabilirsiniz. Ancak doğumdan sonra kalori oranınızı belirleyip ona göre beslenmeniz gerekmekte.

Doğumdan sonra hemen kilo vereceğiniz düşüncesine kapılmanız yanlış. Bu yönde bir beklentiye girmeyin. Kilo artışınız aylar sürdü ve tekrar aynı kiloya düşmeniz biraz zaman alacaktır.

İçeceklerinize dikkat edin. Kalorisi yüksek içeceklerden uzak durun. İçeceklerinize dikkat etmezseniz daha fazla kilo alabilirsiniz. Su içmekten asla vazgeçmeyin.

Doğumdan sonra egzersizlere başlayın. Bebeğinizle zor olacağını düşünebilirsiniz. Ancak bebeğinizi arabasına koyarak yürüyüşe çıkabilirsiniz. Ve ya evde hareket yapabilirsiniz.

Ne yaparsanız yapın yine kilo veremiyorsanız mutlaka bir uzmandan yardım alın. Doktorunuz size bir diyet listesi ve egzersiz programı hazırlayabilir. Böylece doktor kontrolünde daha sağlıklı kilo verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Kilo vermenin altın kuralı

Kilo vermek belkide siizn için çok kolay ancak önemli olan verilen kiloların sağlıklı verilmiş olması. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir