web
analytics
Ana Sayfa / Diyet / Hızlı diyetten uzak durun!

Hızlı diyetten uzak durun!

Şok diyetlerin geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurduğunu biliyor musunuz? Hızlı diyetler bünye üzerinde çok büyük hasarlar verebiliyor...

Sponsorlu Bağlantılar...

Uzmanlar bilinçsizce yapılan bu diyetlerin zamanla kas kaybına, yağ depolanmasına, hayat kalitesinin kötü etkilenmesine ve enerji düşüklüğüne sebep olduğunu belirtiyorlar.

Dünya çapında hızla artan obeziteyle doğru orantılı olarak şok diyetlerin de arttığı ve uzun süreli yapılan bu diyetlerin zaman zaman ölümle bile sonuçlandığını söyleyen beslenme uzmanları yanlış diyetlerin yol açabileceği kalıcı zararları , ' Kalp kaslarında erime', ' Kemik yoğunluğunun azalması' ve ' Böbrek- karaciğer fonskiyonlarında bozulma' olarak üç ana başlıkta topluyorlar.

Kötü beslenme özellikle böbrek fonskiyonlarını olumsuz etkilerken uzun sürede kişinin diyalize bağlı bir şekilde yaşamasına bile neden olabiliyor. Uzmanlar, bu nedenle kilo verirken ana hedefin anı kurtarmak değil hayatın sonuna kadar sürdürülebilecek dengeli beslenme olması gerektiği konusunda kadınları uyarıyorlar.

Dengeli beslenme nedir?

Sağlıklı beslenme uzmanlarına göre doğru beslenme 3 ana ve 2 ara öğün şeklinde olmalıdır. Vücudun gereksiz yere açlık çekmemesi gerektiğini belirten diyetisyenler, kilo vermek isteyen her bireyin kişisel diyet listesi olması gerektiğini üstüne basa basa belirtiyorlar.

Dengeli beslenmede bir diğer önemli kural ise yemek esnasında başka faaliyetlerde bulunmamaktır. Yemek esnasında televizyon seyretmek, bilgisayarda oyun oynamay doyma noktanızı hissetmemenize neden olarak daha çok yemenize yol açar.

Uzmanlar, fazla kilolardan kurtulmak için doktor kontrolünde kısa süreli diyetler yapabileceğinizi ancak doğru olanın sağlıklı beslenmeyi hayatınıza sokmanız olduğunu özellikle belirtiyorlar.

İlginizi Çekebilir

Kilo vermenin altın kuralı

Kilo vermek belkide siizn için çok kolay ancak önemli olan verilen kiloların sağlıklı verilmiş olması. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir