web
analytics
Ana Sayfa / Güzellik / Çatlaklara ev yapımı mucize maske

Çatlaklara ev yapımı mucize maske

Ev Yapımı Çatlak Önleyici Mucize Peeling

Sponsorlu Bağlantılar...

Hem çatlaklarınızı önlemede harika etki sunuyor hem de yeni oluşan taze çatlaklarınız (ki bu küçük kırmızı şekilde olanlar) neredeyse yok olmasını sağlıyor. Günümüzde artık, çatlak tedavisi ilerleyen teknoloji ile birlikte hayal değil, ancak yeni yöntem olmasının dışında çok masraflı bir uygulama. Eğer kendi evinizde kolay malzemelerle ev yapımı bir çatlak önleyici arıyorsanız, bu tarif tam size göre ve çok pratik!

Ben, deneyimlemediğim ve kullanmadığım hiçbir maskeyi paylaşmıyorum. Bu tarifi uzun süredir denediğim ve bel çevremde ufak çatlaklarıma çok iyi geldiği için sizinle paylaşıyorum. Kozmetiğe meraklı bir bünye olduğumdan mütevellit, bu bağlamda hatrı sayılır paralar vererek vücut peelingleri ve çatlak önleyici maskeler kullanmama rağmen, hiçbirisi bu tarif kadar etkili olamadı.

Herkesin evinde bulunan malzemelerle bu kadar basit hazırlanabilen vereceğim tarifin sonuçları bir mucize!
Piyasada satılan "çatlak kremi" adı altında bir çok üründen daha üstün etkiyi sağladığını söyleyebilirim.

İşte Pratik Tarif :

Yarım limon suyunu, 2 tatlı kaşığı çekilmiş türk kahvesini, 1 tatlı kaşığı sızma zeytinyağını küçük bir karıştırma kabında iyice karıştırıyoruz. Normal duşumuzu alıyoruz, duştan çıkmadan, temiz tenimize elde ettiğimiz peelingi dairesel hareketlerle tüm vücuda ya da sadece çatlak olan bölgelere yediriyoruz. ( Dairesel hareketlerle yaptığınız masajı çok fazla olmadan biraz sert yapabilirsiniz. ) Kahve tanecikleri eriyene kadar devam ediyoruz, sonrasında ılık suyla durulayıp, duştan çıkıyoruz.

Kahve tanelerinin muhteşem bir peeling etkisinde olduğunu göreceksiniz. Hassas ciltler bildiğiniz gibi, granüllü (tanecikli) peelingleri pek fazla uygulayamazlar. Çünkü küçük tanecikli peelingler onların cildinde hasara yol açabilir. Ama kahve hem peeling etkisi sağlarken hem de hassas ciltler için böyle bir duruma yol açmıyor. Bu da herkes için kullanım kolaylığı sağlıyor.

İlk 2 hafta kullanım süresini sıklıkla yapmanızı öneririm. Ben bu peelingi ilk uyguladığım 2 haftada çok sık tekrarladım. Yeni çatlak oluşumunu durduğunu söylemeliyim. Ama daha kalıcı bir sonuç istiyorsanız, yapmanız gereken en önemli unsur, düzenli olarak bu peelingi uygulamaya devam etmek. Ben yaklaşık 6 ay boyunca düzenli olarak haftanın 3-4 günü bu peelingi uyguladım ve çatlak oluşumlarının önüne geçtiğim gibi çok pürüzsüz bir tene sahip oldum. Kahvenin duşta gerçekten mucize bir etkisi var.

Bu peelingi, selülitli olan bölgelere de uygulayabilirsiniz. Kan dolaşımını hızlandırıp, selülit azalımına da yardımcı olacaktır. Ama bu yol size meşakkatli geliyorsa küçük bir önerim daha olacak. O da; duş jelinizin içine bir miktar türk kahvesi koymak! Peeling kadar etkili olmasada, duş jelinin içine konulan türk kahvesi de minik bir kurtarıcıdır.

Son olarak; çatlak problemi olmayanlar da bu karışımı, bir vücut peelingi olarak kullanabilirler.

Yazarcafe

İlginizi Çekebilir

Makyaj malzemelerinin ömrü ne kadar?

Kadınlar makyaj malzemelerini çok uzun süre kullanıyorlar. Ancak farkında değiller ama her şeyin olduğu gibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir