web
analytics
Ana Sayfa / Güzellik / Gözaltı şişliklerinden kurtulmanın yolları

Gözaltı şişliklerinden kurtulmanın yolları

GÖZ ALTI TORBALARINDAN KURTARAN YÖNTEMLER

Sponsorlu Bağlantılar...

Hepimiz yorucu bir günün sonunda ya da sonraki günün sabahında aynaya bakmak istemeyiz. Çünkü aynada göreceğimiz yüz canımızı sıkacaktır. Özelliklede kızarmış ve altlarında torbalar oluşmuş gözler canımızı sıkar. Fakat bu istenmeyen görüntüden bir ikibasit yöntemle kurtulabilirsiniz.

Eğer bu gözaltı torbalarınız gece geç saatlerde yatmanızdan oluşuyorsa gece geç saatlere kadar kalmaktan kaçının. Eğer geç saatlere kadar çalışmak zorundaysanız ve gözlerinizi aşırı yoracak bir işiniz varsa işte size gözaltı torbalarınızdan kurtulmanız için birkaç ipucu.

Yeşil Çay Mucizesi:
Yeşil çayı kaynar suda 5 dakika kadar demlendirin. Çay poşetlerini kaynar sudan çıkarıp oda sıcaklığında soğutun. Sonra da buzlukta tam soğumasını sağlayın Yeşil çay poşetlerini gözlerinizin üzerine koyup 10 dakika bekletin.
Bu işlem gün boyu yaşadığınız stres ve yorgunluğu da azaltacaktır. Aynı işlemi fındık yaprakları ile de yapabilirsiniz. 2 çay bardağı suyu kaynatın ve ocaktan alıp içine 2 yemek kaşığı fındık yaprağı döküp demlemeye bırakın. Demlenen suyu süzün ve buzdolabına kaldırıp soğutun. Bu soğumuş olan suyun içine 2 parça pamuğu koyup, pamuk suyu iyice çektikten sonra biraz sıkıp göz torbalarınızın üzerine bu pamukları koyun ve 10 dakika bu şekilde bekleyin.

Soğuk Maskeler:
Alabileceğimiz en basit önlemlerden biriside, evde bir göz maskesi bulundurmaktır. Soğuk, buz içeren maskeler genellikle hızlı bir şekilde gözaltı dokusunu sıkıştıracağından, hızlı bir rahatlama sağlar. Bunları 10-15 dakika kadar gözlerimizin üstünde tutmak faydalı olur. Bu yöntemle gözlerinizde kızarmaya yol açan kılcal damarlar da büzüşeceğinden kızarık görüntüsü de yok olacaktır.

Gözaltı Kremleri:
Önce gözünüzün altına küçük dokunuşlarla sürdükten sonra yüzünüzün geri kalanına da bu kremi ince bir tabaka halinde uygulayın. Kremin içeriği cildinizi gerginleştirir ve gözaltı torbalarınızı azaltır. Ancak bu gözaltı torbaları için kullanacağınız kremleri sürerken dışarıdan içeri doğru sürmelisiniz.

Ayrıca, gözaltı dokusunu sıkılaştıran birtakım meyve ve sebzeler de vardır. Soğuk patates ya da salatalık dilimlerini maske şeklinde belli bir süre bu göz bölgesinde tutmak gerekir.

İlginizi Çekebilir

Makyaj malzemelerinin ömrü ne kadar?

Kadınlar makyaj malzemelerini çok uzun süre kullanıyorlar. Ancak farkında değiller ama her şeyin olduğu gibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir