web
analytics
Ana Sayfa / Güzellik / Saç boyasını yüzden çıkarma yöntemleri

Saç boyasını yüzden çıkarma yöntemleri

Kadınlar kendinde değişiklik yapmak isteyebilir. Bu değişikliğe de saçlardan başlarlar. Kadınlar saçlarını boyarken veya boyatırken ister istemez yüzlerine bulaşabilir. Saç boyamasından dolayı oluşan lekeleri çıkarmak için günlerce uğraşabilirsiniz. Aslında bu boyaları çıkarmak aslında çok kolay...

Sponsorlu Bağlantılar...

Saç boyaması sonrasında hemen her kadının başına gelen lekeler, hızlı davranılması halinde bir ıslak mendil ya da nemli bir bez yardımı ile silinebilir. Fakat fark edilmeyen ya da unutulan bu lekelere karşı geliştirilen çok sayıda yöntem de söz konusudur.

Giysiler için kullanılan deterjanlar, saç boyaması sonrasında yüze bulaşan lekelerin çıkmasında da son derece etkili olabilmektedir. Aynı zamanda kabartma tozu da, birçok cilt maskesi içerisinde yer almakta ve ölü derinin kaldırılması özelliğine de sahip olmaktadır. Bu gibi sebeplerden dolayı da sıvı deterjan, kabartma tozu ve bir miktar su güzel bir şekilde karıştırılarak macun kıvamına getirilir. Hazırlanan bu karışım lekeli olan bölgeye nazik bir şekilde masaj yaparak uygulanır ve ardından ılık su ile yıkanır. Bu işlem sonrasında bütün lekeler ortadan kalkmaktadır.

Tırnaklardaki ojelerin çıkarılması için kullanılan aseton da, saç boyasının sebep olduğu lekelerin çıkarılmasında son derece etkili bir görev görmektedir. Bir pamuk üzerine birkaç damla su ve aseton sürülür ve lekeli olan alana nazik hareketler ile sürülür. Böylelikle kadınlar, yüzlerinde boya lekelerinden kısa sürede kurtulabilme imkânına sahip olabilmektedir. Uygulama esnasında ciltte bir yanma söz konusu olursa, kişilerin derhal bu uygulamayı bırakmaları gerekmektedir. 

Saç boyaması esnasında cilde bulaşan boyanın temizlenmesinde kişilerin dikkat etmesi gereken birtakım hususlar söz konusudur.

Uygulanacak olan hemen her işlemin göz bölgesinden uzak tutularak uygulanması gerekmektedir. Bu gibi yöntemlerde kullanılan malzemelerin göze değmesi halinde ise muhakkak bol su ile yıkanması gerekmektedir. Herhangi bir olumsuz durum ile karşı karşıya kalınması halinde ise derhal bir doktora gidilmesi son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Makyaj malzemelerinin ömrü ne kadar?

Kadınlar makyaj malzemelerini çok uzun süre kullanıyorlar. Ancak farkında değiller ama her şeyin olduğu gibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir