web
analytics
Ana Sayfa / Güzellik / Yatmadan önce cilt bakımı yapın

Yatmadan önce cilt bakımı yapın

Yatmadan önce cildinize yapacağınız 10 dakikalık bakım ile yaşlanmayı geciktirin.

Geceleri uyurken vücudun detoksifikasyon ve kendini yenileyerek onarım geçirdiği yaygın bilinen bir gerçektir. Gece yatmadan önce sadece 10 dakikanızı ayırarak cildinize yapacağınız bakım sayesinde uyurken cildinizin kendisini yenilemesini maksimum seviyeye çıkarabilirsiniz. Bu bakımı her gece uygularsanız bir süre sonra
kusursuz ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar...

Cildinizi temizleyin

Gün içerisinde kir ve yağlanmadan dolayı cilt gözenekleriniz kapanır. Bu da cildinizin nefes almasına engel olur. Bunun için her akşam yatmadan önce kesinlikle cildinizi uygun bir temizleyici ile temizlemeniz gerekir. Böylece uyku esnasında cildiniz nefes alarak kendini yeniler.

Nemlendirin

Cildinizi temizledekten sonra mutlaka bir nemlendirici ile nemlendirin. Yatmadan önce cildi nemlendirmek uyku esnasında hücrelerin yenilenmesini ve beslenmesini sağlayacaktır. Ayrıca geceleri yatmadan önce cildi nemlendirmek ileride oluşabilecek yaşlılık lekelerini ve cildin kırışmasını geciktirecektir.

Kirpikler için vazelin

Yatmadan önce göz kapaklarınıza ve kirpiklerinize yavaşça ve yedirerek vazelin sürün. Vazelin özellikle kirpik köklerinin güçlenmesinde ve beslenmesinde önemli rol oynar.

İlginizi Çekebilir

Makyaj malzemelerinin ömrü ne kadar?

Kadınlar makyaj malzemelerini çok uzun süre kullanıyorlar. Ancak farkında değiller ama her şeyin olduğu gibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir