web
analytics
Ana Sayfa / Güzellik / Yüzünüzle temas etmemesi gerekenler

Yüzünüzle temas etmemesi gerekenler

Bilmeden de olsa bazı maddeleri cilt bakım için yüzünüze sürüyor olabilirsiniz. Ancak bazı maddeler var ki kesinlikle yüzünüze sürmemeniz gerekiyor. 

Sponsorlu Bağlantılar...

Cildinize iyi geleceğini düşündüğünüz ve uyguladığınız ürünler, kullandıktan sonra sizi mutsuz edebilir. Bu sebepten dolayı cildinizin pH derecesini bozacak ve zarar verecek ürünleri ya da maddeleri kullanmaktan kaçınmalısınız.

İşte cildinizle temas etmemesi gereken 5 madde...

Mayonez

Yoğun ve yağlı tabakası gözeneklerizi tıkar ve sivilcelenmeye sebep olur.

Limon

2 civarında pH derecesine sahiptir. Eğer cildinizle temas ederse, cildinizin doğal dengesini bozacaktır. Üstelik güneş ışığına çıkarsanız cildinizde tahrişe, hatta kimyasal yanıklara sebep olabilir.

Diş macunu

Sivilce ve siyah noktalar üzerine diş macunu sürülmesi, yaygın olan bir işlemdir. Ancak gözenekleri dolduran nane, peroksit, parfüm ve alkol gibi maddeler, ciltte daha kalıcı leke ve sivilce oluşumları için zemin hazırlamaktadır. Siyah nokta ve sivilce tedavisi için doğal ya da dermatolojik olarak test edilmiş ürünlerin kullanılması daha doğru ve etkili olacaktır.

Alkol

Pek çok kozmetik ürün içeriğinde alkol bulunur. Halbuki alkol kurutucudur ve cildinizi aşırı derecede kurutabilir.

Kabartma tozu

Sodyum bikarbonat adını da kullandığımız kabartma tozu, ince ve pütürlü yapısı ile iyi bir peeling ürünü gibi görünse de cilt yapısı için oldukça zararlı olan ürünler arasında. Kabartma tozu ile cildimizin pH dengesi tamamen farklıdır.

İlginizi Çekebilir

Makyaj malzemelerinin ömrü ne kadar?

Kadınlar makyaj malzemelerini çok uzun süre kullanıyorlar. Ancak farkında değiller ama her şeyin olduğu gibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir