web
analytics
Ana Sayfa / İlişkiler / Çiftlerin birbirine söylediği yalanlar

Çiftlerin birbirine söylediği yalanlar

Çiftler bazen birbirlerine söyleyemediklerini beyaz yalanların arkasına sığınarak söylerler. Bu beyaz yalanların nedenleri çözüme ulaşamayan sorunlar, duyguların yetersiz olması gibi faktörler neden olur.

Sponsorlu Bağlantılar...

İşte çiftler arasında en çok söylenen yalanlar;

1. Senden başka kimseyi düşünmüyorum: Özellikle erkeklerin en sık kullandığı beyaz yalanlardan biridir. Burada amaç bir şeylerden şüphelenmiş kıskanç partnerin nabzına şerbet vermek ve onu aslında şüphelerinin asılsız olduğuna inandırmaktır.

2. Sen benden daha iyilerine layıksın: Bu sözü söyleyen kişi karşı tarafa tam tersine “Benden iyisini bulamazsın” mesajını vermektedir. Burada kişi partnerinden her şeyin yolunda gidip gitmediğine dair onay olmaya çalışmaktadır ve “Senden iyisi yok” cevabını beklemektedir. Ayrıca bu söz ayrılmak isteyen tarafında “ayrılmaya bir kılıf bulması” olarak da değerlendirilebilir.

3. Seni hâlâ ilk günkü gibi çok seviyorum: Bu sözün amacı partnere güven telkin etmek ve onu yok olduğu sanılan sevginin devam ettiğine dair motive etmektir. Çünkü doğası gereği uzun süreli ilişkilerde ilk günkü sevginin ve tutkunun yerini güçlü bir bağlılık duygusu alır.

4. Sana karşı her zaman dürüst oldum: Bu söz aslında “Sen de bana dürüst oldun mu?” sorusunun başka bir ifadesidir. Amaç karşı tarafın dürüstlüğünden emin olmaktır. Ancak gerçekten dürüst davranmayanların da arkasına saklandığı bir söz olarak da değerlendirilebilir.

5. Sen benim ilk ve son aşkımsın: Bu da erkeklerin en ünlü beyaz yalanlarından biridir. Burada amaç mevcut durumun ve düzenin devamını sağlamaktır. Ayrıca karşı tarafa “Bana güven” mesajını vermektir.

6. Her zaman önceliğim sensin: Hem kadınlar hem de erkekler tarafından başvurulan bu söz mevcut durumu koruma amacı taşır. Ancak bu söz kendi içinde çelişir çünkü bir kişi karşı taraf için önceliğinin hangi sırada olduğunu zaten bilir ama gerçekte olan ortada ilgi eksikliğinden kaynaklı bir rahatsızlığın varlığıdır. Kişi bunu söyleyerek partnerine güven vermeye çabalamaktadır.

7. Ben söyledikten sonra yapmanın hiçbir kıymeti yok: Genellikle kadınların kullandığı bir sözdür. Çünkü kadınlar akıllarından geçenin erkekler tarafından anlaşılmasını beklerler ancak böyle bir şey söz konusu değildir. Burada geçekte olan “Kadınca” ve “Erkekçe” dillerinin karşılıklı olarak anlaşılamaması, yani iletişim sorunudur.

8. Benim param senin paran: Erkeklerin sorumluluklarını üzerlerinden atmaya çalıştıkları ve üstüne üstlük kadınları da bu sorumlulukları üstlenmeleri için motive etmek amacıyla söyledikleri bir sözdür.

9. Sorun sende değil bende, kafam karışık, biraz zamana ihtiyacım var: Partnerlerden birinin, ilişkideki mevcut bir sorunu çözebilecek güce sahip olmadığında zaman kazanmak ve sorunu ötelemek için kullandığı bir bahanedir.

10. Bizi hiç kimse ayıramaz: Her çift ilişkilerine asla ayrılmayacaklarını, hiç kimsenin onları ayıramayacağını düşünerek başlar. Ancak günümüzde çeşitli nedenlerle erken ayrılıkların yaşandığını ve bu iddialı sözün gerçekçi olmadığını göz önünde bulundurmak gerekir. Tipik bir erkek sözü olan bu meydan okumada amaç ilişkin kontrolünü elinde tutmak ve partnere güç gösterisinde bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Bir erkeği kendinize aşık etmenin yolları

Bir erkeği kendine aşık etmek için öncelikle kendiniz gibi olmalısınız. Erkekler de kadınlar gibi zordur. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir