web
analytics
Ana Sayfa / İlişkiler / Duvak seçiminde dikkat edilecek noktalar

Duvak seçiminde dikkat edilecek noktalar

Kadınlar gelinliklerini seçerken oldukça zorlanırlar bide buna duvak seçimi eklenir. Duvak seçimi nasıl olmalı ve neye göre karar verilmeli...

Sponsorlu Bağlantılar...

Duvaklar gelinliğin en önemli parçası… Bir gelinliğin tarzını belirleyen modeliyse, o tarzı tamamlayarak hazır hale getiren duvaktır.  Pek çok da duvak modeli var. Uzun duvak, dirsek hizasında duvak, kısa duvak, kafes duvak, katlı duvak…

İşte duvak seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç madde…

Duvağınızı seçerken gelinliğinizin tarzıyla uyumlu olmasına dikkat edin, mümkünse gelinlik ve duvağınızı takım olarak tercih edin.

Detaylara dikkat edin

Dantel gibi detaylara dikkat edin dümdüz saten bir gelinliği hareketlensin diye dantelli bir duvakla kullanmayın. Gelinliğinizle bütünlük yaratmaya çalışın.

Takma şekline dikkat edin

Saçınız topuz ise duvağınızı topuzun altından takarak daha şık görünün. Saçlarınızı salık bırakıyorsanız duvağınızı tepeden takarak sıradan bir saç imajından kurtulun. Eğer taç kullanıyorsanız duvağınızı mümkün olduğunca sade bir model seçerek alttan takın.

Mekâna dikkat edin

Düğününüzün gerçekleşeceği mekâna göre bir duvak seçin. Özellikle havuzlu ya da dans alanının dar olduğu bir yer ise yerlerde sürünen upuzun duvaklardan tercih etmeyin.

Yedek duvak yaptırın

Duvağınız uzunsa, kısa bir yedek duvak yaptırın ve gecenin ilerleyen saatlerinde daha rahat hareket etmek için duvağınızı kısa olanla değiştirin.

Renk uyumuna dikkat edin

Gelinliğinizin tonu beyaz ya da kırık beyaz olabilir, duvağınızı da aynı tonda seçmeye özen gösterin. Beyaz renklerin hepsi aynı gibi görünse de ara tonları arasında ciddi fark olur.

Boyuna dikkat edin

Duvağınızın boyunu gelinliğinizin modeline göre belirleyin. Kısa ya da deniz kızı modelleri için kısa, uzun ve kabarık modeller için de uzun duvak tercih edin.

İlginizi Çekebilir

Erkeklerin ev işi yapması cinselliği etkiler mi?

Yapılan bir araştırmaya göre, erkeklerin ev işleri ile fazla uğraştığı evliliklerde cinsel hayat olumsuz etkileniyor. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir