web
analytics
Ana Sayfa / İlişkiler / Yaşanan tartışmaları çözüme kavuşturun

Yaşanan tartışmaları çözüme kavuşturun

"Eşler Arası Uyum” konulu seminerde konuşan Aile Terapisti Bünyamin İrak, evlilikte uzlaşmanın, mutlu olmanın püf noktasının tartışma yaşanmıyor olması değil, yaşanan tartışmaların çözüme kavuşturulması olduğunu vurguladı.

Sponsorlu Bağlantılar...

Problemsiz evliliğin olmadığını söyleyen İrak, "Evlilikte problemlerini başarıyla çözebilen ya da problem çözebilme becerisi düşük olan çiftler vardır. Problemlerin farkına varabilmek çok önemli. Kendi içimizde problemlerimizi sınıflandırmak gerekli. Daha çok çözülebilenler üzerine odaklanıldığında evliliğin kalitesi artar” ifadelerini kullandı.

Geleceği göremediğimizde boşanmak istiyoruz

Evlilik problemlerini kadınların duygusal olarak yaşadığını dile getiren İrak; "Erkekler fiziksel olarak etkileniyor ve çeşitli sağlık sorunları yaşayabiliyorlar. Sürekli çatışmalı evliliklerde bir süre sonra bağlılık azalabiliyor. Çiftler, tartıştığı zaman değil, geleceği göremediği zaman boşanmak istiyor. Bu durum, güven ve bağlılığı azalttığında sorun daha da çözümsüz oluyor” şeklinde konuştu.

Kadınlar sevildiğini duymak, erkekler ise görmek istiyor

''Kadınlar sevildiğini duymak, erkekler ise görmek istiyor'' diyen Bünyamin İrak; sözlerini şöyle tamamladı: "Hiçbir erkek, genelde eşim beni sevdiğini söylemiyor demez. Ancak bunu birçok kadından duyarsınız. Bu da erkek ve kadın arasındaki önemli bir farktır.”

İlginizi Çekebilir

Bir erkeği kendinize aşık etmenin yolları

Bir erkeği kendine aşık etmek için öncelikle kendiniz gibi olmalısınız. Erkekler de kadınlar gibi zordur. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir