web
analytics
Ana Sayfa / Sağlık / Büyük göğüs depresyona sokuyor

Büyük göğüs depresyona sokuyor

Kimi kadınlar göğüslerinin büyük olduğunu kimi kadınlar ise küçük olduğundan şikayet eder. Yapılan araştırmalara göre 40 yaş üstü kadınlarda büyük göğüslere sahip olmak depresyona sokuyor. 

Sponsorlu Bağlantılar...

Esteworld Plastik Cerrahi Sağlık Grubu'ndan Op. Dr. Tamer Şakrak, kadınların meme küçültme ve dikleştirme ameliyatı ile hem fiziksel hem de ruhsal problemlerinden kurtulabileceklerini söylüyor. Estetik cerrahi uygulamaları, insanlarda oluşturduğu özgüven ve yaşam kalitesinde belirgin iyileşme sağlaması nedeniyle, günden güne artışı da beraberinde getiriyor.

Doğru tanı ve uygun tedavi planlamasıyla gerçekleştirilen her uygulama, hastaların görsel olarak daha uyumlu bir bedene sahip olmasını sağlayarak, kadınların hem fiziksel hem de ruhsal olarak mutlu olmasına olanak veriyor. Bu uygulanan estetik cerrahi ameliyatların başında ise göğüs küçültme ve dikleştirme ameliyatları geliyor.

Son zamanlarda sık yapılan bu ameliyatla kadınların daha diri ve dik göğüslere sahip olarak son derece mutlu oldukları ifade ediliyor. Normalden daha büyük hacme sahip göğüsler özellikle sırt ve bel omuru üzerinde dengesizce bir baskı yaratıyor.

Op. Dr. Şakrak, kadınların belli bir yaş sonrasında menopoz denilen fizyolojik süreci yaşamasının kaçınılmaz olduğunu hatırlatarak, şöyle söylüyor: "Menopoz birlikteliğinde meydana gelen osteoporoz (kemik erimesi), büyük göğüslerin vücutta oluşturduğu deformasyonu belirgin olarak hızlandırır. Meme küçültme ameliyatları, estetik düzelmenin yanı sıra bu problemleri büyük oranda çözer ya da bu problemlerin oluşmasını engeller. Dolayısıyla hastalar uzun yıllar omurga problemleri ve onun yol açtığı sorunlardan uzak kalarak, uzun yıllar aktif fiziksel hayatlarına devam ederler."

İlginizi Çekebilir

Yumurtanın inanılmaz faydaları

Yumurta sağlık açısından çok önemli bir protegindir. Güçlü bir besin kaynağı olan yumurta anne sütü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir