web
analytics
Ana Sayfa / Sağlık / Düşüğe neden olan çay

Düşüğe neden olan çay

Uzmanlar, kış aylarında tüketilen bitki çaylarının hamileler için sakıncalı olduğu ve uzak durulması gerektiği uyarısında bulundu.

Sponsorlu Bağlantılar...

Bitki çayları vücuttaki şişkinliğe, kabızlığa hatta kısırlığa bile iyi geldiği söylenmekte ancak bazı durumlarda bitki çayları bu kadar masum olmayabiliyor.

Doğal olduğu için daha çok tercih edilen bitki çayları sağlığımız açısından çok faydalıdır. Ancak hamileler bitki çaylarını tüketirken daha dikkatli olmaları gerekiyor. Bitki çayları doğum ağrılarını arttırabiliyor, düşük veya erken doğuma sebep olabiliyor.

ADA ÇAYI TEHLİKELİ OLABİLİR

Bitki çayları günde 2 bardağı geçmeyecek şekilde tüketilmeli. Hamilelerin özellikle adaçayından uzak durmaları gerekiyor. Bir fincandan fazla içildiği takdirde kan basıncını yükselterek çarpıntı yapabilir ve bu da riskli bir durumun ortaya çıkmasını sağlayabilir. Ada çayı annenin süt üretimini de etkiliyor.

Bitki çayları hamilelerin kullandığı ilaçlarla çakıştığında bazen ters tepki yapabilir. Bu nedenle bitki çayı tüketmeden önce mutlaka bir uzmana sorulmalı. Komşudan duyup veya internetten okuduğunuz bilgilerle bitki çayı tüketmeyiniz. Hamileyken bu duruma daha çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Hamileyken tüketebileceğiniz bitki çayları; Zencefil, ıhlamur, ahududu, limon, elma, portakal, kuşburnu, yeşilçay, rezene gibi bitki çaylarıdır. Bu bitki çaylarının içine şeker yerine bal konulması çayın daha fazla sağlıklı olmasını sağlıyor.

Tansiyon, karaciğer veya böbrek hastalığı rahatsızlığınız varsa bitki çaylarından uzak durmanızda fayda var.

Bitki çaylarını birbirine karıştırarak tüketmek oldukça zararlıdır. Çay içecekseniz de bu çayları birbirine karıştırmadan tüketmelisiniz. Açıkta tüketilen bitki çayları yerine ambalajlı çayları tercih edin.

İlginizi Çekebilir

Yumurtanın inanılmaz faydaları

Yumurta sağlık açısından çok önemli bir protegindir. Güçlü bir besin kaynağı olan yumurta anne sütü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir