web
analytics
Ana Sayfa / Sağlık / Sıkı ayakkabı giyen kadınlar dikkat

Sıkı ayakkabı giyen kadınlar dikkat

Uzmanlar, sıkı ayakkabı giyen kadınları uyardı. Sıkı ayakkabı giyen kadınların çoğunun ayağında nasır problemi ayakta kötü bir görüntünün oluşmasına sebep olduğu belirtildi.

Sponsorlu Bağlantılar...

Cilt sürtünme ve baskı uygulanan bölgede tahriş olduğu zaman uyarı veriri ve kendini korumaya alır. Böylelikle nasır oluşur. Nasır neden oluşur sorusunun cevabı buradadır. Kısacası cildiniz kendini korumaya alır ve sert bir tabaka oluşturur.

Cilt kalınlaşması yani nasırın oluşması genelde ayaklarda görülür. Çünkü dar ve sıkı bir ayakkabı sert zeminle sürtünmesi veya iki parmağın birbirine uyguladığı baskı sonucu ortaya çıkar. Nasır oluşan bölgede keskin bir ağrı olur. Bu nasırın en belirgin özelliğidir. Ayrıca ağrının yanında bölgede kalınlaşma olur.

Nasır oluşmasının nedenlerini sıralayacak olursak; Sıkı ayakkabı, yüksek topuklu ayakkabılar, yalın ayak yürümek, ayak yapısı, yanlış yürüme hareketleri nasıl oluşmasının başlıca nedenlerinden biridir.

Nasır tedavisine başlamadan önce nasırın iltihaplı olan benzerlerinden ayırmalısınız. Ayağınızda oluşan kalın tabakanın nasır olduğuna emin olduktan sonra nasır tedavisi çok kolay olacaktır. Tedaviyi kendi başınıza nasırı keserek yapmaya kalkışmayın. Bir uzman yardımı almanız gerekmektedir. Ayaklarınız sürekli bakterilerin üreyeceği bir bölge olduğu için kendiniz kestiğinizde mikrop kapma ihtimali çok yüksek. Bu yüzden bu basit tedaviniz için mutlaka uzmana gidin.

İlginizi Çekebilir

Yumurtanın inanılmaz faydaları

Yumurta sağlık açısından çok önemli bir protegindir. Güçlü bir besin kaynağı olan yumurta anne sütü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir