web
analytics
Ana Sayfa / Yaşam / Evlenemeyince sevgilisini evlat edindi

Evlenemeyince sevgilisini evlat edindi

Amerika'da eşcinsel bir kişi, yasal engeller nedeniyle 44 yıllık erkek sevgilisiyle evlenemeyince sevgilisini evlat edinme yolunu seçti

Sponsorlu Bağlantılar...

Olay, Pensilvanya Eyaleti’nde gerçekleşti. Yüzde 15’lik veraset vergisini çok yüksek bulan 65 yaşındaki ile 75 yaşındaki Gregory eşcinsel çifti, bu eyaletin yasaları gereği evlenemediklerinden, sorunun çözümü için bu ilginç yola başvurdu. İkisinden biri öldüğü takdirde devlet, kalan varlıklar üzerinden kalan kişiden yüzde 15 vergi alacağı için eşcinsel çift, bunu yüzde 4’e çekmek amacıyla, ömürlerinin geriye kalan kısmını resmi evraklarda sevgili yerine, ’baba-oğul’ olarak geçirmeye karar verdi.

İki kişiden daha yaşlı olan 75 yaşındaki Gregory’nin babası 95 yaşında ve halen hayatta olduğu için, yasa gereği, babası hayatta olmayan 65 yaşındaki John, evlat edinen baba oldu. John şimdi resmiyette, kendisinden 10 yaş büyük olan 44 yıllık eşcinsel hayat arkadaşının babası konumunda ve ikisinden herhangi birinin ölmesi durumunda, kalan malların vergisi üzerinden yüzde 11’lik bir tasarruf elde etmiş olacak.
Çift, neden böyle bir yola başvurduklarına ilişkin soru üzerine "Eşcinsel evliliğin eyaletimizde asla yasalaşacağına inanmıyoruz" dedi.

İlginizi Çekebilir

1 dolarlık düğün

Kenya’da evlenmek isteyen ancak düğün masraflarından dolayı bir türlü evlenemeyen çift düğün masraflarını 1 dolara …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir